Titulní obrázek


Toyota představí několik novinek na autosalonu v Paříži

Na autosalonu v Paříži se představí hvězda automobilky Toyota nová generace pětidveřového hatchbacku Auris Tourer. Veřejnost konečně bude mít možnost seznámit se s konvenčními verzemi i provedením s hybridním pohonem.

Toyota se po letech vrací na evropském trhu do kategorie kombi nižší střední třídy. Prozatím japonská automobilka k tomuto modelu neuvádí téměř žádné informace, ale potvrdila, že bude nabízen se zážehovými i vznětovými motory a jako první ve své kategorii nabídne i hybridní pohonný systém. Design modelu Auris Tourer má vycházet z linií pětidveřového hatchbacku a nabízet dynamický vzhled, který ale nebude nijak omezovat přístup do zavazadlového prostoru a nemá ani snižovat jeho objem.

Třetí novinkou pro nižší střední třídu se stane důkladně přepracované MPV Verso. Design této novinky se bude držet stylu sesterského hatchbacku Auris a nejen díky provedení předních partií má být tento lehce identifikovatelný jako zástupce značky Toyota. Kromě nového exteriéru nabídne Verso i přepracovaný interiér. Další úpravy se dotkly podvozku i pohonných jednotek, z nichž ty největší měl prodělat vznětový agregát 2,0 D-4D. Novinkou v modelové řadě Yaris se stane verze s označením Trend. Ta má zvýšit atraktivitu malé Toyoty prostřednictvím úprav designu exteriéru a výraznějšího interiéru.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Sportovně zaměřené návštěvníky autosalonu v Paříži hodlá Toyota ve své expozici zaujmout doplňky od divize TRD určenými pro kupé GT 86. Je to vůbec poprvé co budou doplňky od TRD představeny a nabízeny oficiálně v Evropě. Současní i budoucí majitelé GT 86 si tak budou moci objednat komponenty pro úpravu vzhledu a aerodynamických vlastností karoserie a také díly pro podvozek nebo zvýšení výkonu.