Titulní obrázek


Toyota oznámila vznik nové motoristické soutěže

Toyota konečně oznámila vznik nové motoristické soutěže pro rok 2013. Ta je určena pro závodní vozy TMG GT86 CS-V3. A na co se můžeme těšit?

Za záhadným dlouhým kódem kódem stojí soutěžní speciál na bázi GT86.

Pohár TMG GT86 Cup bude organizovaný v rámci populární závodní série VLN na německém Nürburgringu a je určen výhradně pro jezdce pilotující GT86 CS-V3. Takže síly budou absolutně vyrovnané. Právě tito jezdci se pak tedy mohou těšit na atraktivní finanční prémie, a ještě atraktivnější okamžiky závodění na legendární Nordschleife.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Model vychází ze sériové GT86 a tak si zachovává její základní parametry. Plochý dvoulitrový motor má výkon 200 koní a točivý moment 205 Nm. Na zadní kola jde jeho síla přes sériovou manuální šestistupňovou převodovku. Úpravy proběhly na zavěšení kol, kam se dostal sportovní kit. Závodní je i brzdová soustava, stejně jako samozřejmě homologovaná bezpečnostní výbava typu šestibodových pásů nebo ochranného rámu.

Cena závodního speciálu začíná na 38 500 Eur bez DPH, v přepočtu tedy něco kolem necelých devíti set tisíc korun bez daně.