Titulní obrázek


Toyota je opět nejlepší v produkci aut

Největší automobilka na světě je opět Toyota. Po dvou letech se ji opět daří. Společnost musela čelit kauze s plynovými pedály, loni bylo zemětřesení v Japonsku a záplavy v Thajsku. To vše ji ovlivnilo. Nyní se začalo zase dařit. Meziroční nárust výroby je o 34 %.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Za prvních šest měsíců Japonci prodali 4,97 milionů aut. Druhý GM dosáhl 4,67 milionů (+2,9 %) a třetí Volkswagen 4,45 milionů (+8,9 %). Současné tempo růstu je pro americké analytiky překvapivé. Tím spíš se ale v druhém pololetí zpomalí.

Na druhé straně GM v současné době nemá silné ambice vrátit se na pozici světové automobilové jedničky. Mnohem důležitější je pracovat na ziskovosti, než zvyšovat prodeje za každou cenu. Americký koncern se navíc chystá v nejbližších dvou letech modernizovat nebo zcela vyměnit polovinu svých modelů, takže výraznější růst by měl teprve přijít.