Titulní obrázek


Toyota hlásí návrat do rally modelem Yaris R1A

Pokud patříte mezi příznivce rally, máme pro vás dobrou zprávu. Toyota Motorsport GmbH je zpět ve světě automobilových soutěží. Jako model si zvolili Toyotu Yaris ve verzi R1A.

TMG vyvinula model Yaris R1A s jasným cílem - nabídnout cenově dostupný a zároveň atraktivní základní model pro automobilové soutěže, ať již pro mladé začínající či zkušené závodníky. Pokud jde o dostupnost, cena speciálu je asi 22 500 eur (bez DPH a montáže). 

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Předpisy R1A asociace FIA povolují u standardního třídveřového modelu Yaris se zážehovým motorem 1,33 l pouze omezené výkonové úpravy, takže tady máme závodní kit od TMG, který zahrnuje závodní výfukové svody a katalyzátor, kratší převodový poměr rozvodovky, specifické zavěšení pro motorsport s upravenými pružinami a nastavitelnou světlou výškou. 

Samozřejmostí je pak vestavěná bezpečnostní klec, ochranné zakrytování olejové vany, palivové nádrže a palivového potrubí, hasicí přístroje, soutěžní sedačky s vícebodovými bezpečnostní pásy a centrální vypínání elektroinstalace. Toyotu uvidíme poprvé v rámci automobilové soutěže ADAC Rallye Deutschland ve dnech 24. až 26. srpna.