Titulní obrázek


Toyota GT86 - návrat automobilky ke sportovním modelům

Toyota se již dlouho profiluje na trhu jako automobilka nenápadných a rodinných aut. Dříve však produkovala modely, které byly řidiči velmi obdivovány. Právě s modelem GT86 ohlásila automobilka návrat ke krásným, sportovním vozům.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

K Toyotě patří jak prius, corolla, tak i celica, supra nebo MR2. Patří sem i značka Subaru. A právě Toyota a Subaru vyvinuly nový model GT86. A jak nový vůz vypadá?

Plochý dvoulitr o výkonu dvou set koní se ukrývá pod přední kapotou. Zdvih i vrtání mají hodnotu 86 milimetrů. Průměr trubek svodů výfuku je stejný, proto se číslo 86 objevilo i v názvu modelu GT86. Vůz je ve všech stránkách vyvážený a velmi dobře ovladatelný.

Příď vozu nás moc nezaujme. Boční profil je velmi sympatický. Na zádi vozu jsou stříbrné svítilny, které vypadají až pubertálně. Jejich vzhled připomíná spíše tunningové náhrady. Spoiler Toyoty je provázen neobvyklými výstupky. Ty automobilka označuje jako sakana - vzdušné ploutve. Na vnějších stranách svítilen se opakuje stejný motiv. Několik částí vozu bylo vytvarováno do písmene T, například couvací a mlhová světla mezi výfuky.

Automobil je velmi vyvážený, ovladatelný. Poptávka je vysoká, ovšem nabídka mizivá, a tak je pro Českou republiku již téměř vyprodaný. Pořizovací cena je cca 800.000 korun. Pokud vás vůz zaujal, měli byste se napsat do pořadníku na příští rok.