Titulní obrázek


Toyota GT86 bude mít vyšší výkon

Asi se všichni shodneme, že by modelu Toyota GT86 neuškodilo zvýšení výkonu. Na co ale nesmíme zapomenout jsou perfektní jízdní vlastnosti tohoto vozu. Automobilka se proto rozhodla pro menší úpravy.

Nový sporťák od Toyoty se jeví jako ideální základ pro úpravy, čehož si všimli tuneři z Gazoo Racing. Médii nyní kolují obrázky, které poodhalují upravenou Toyotu GT86 s názvem GRMN FR Sports Concept Platinum. Na první pohled je ale těžko rozeznatelné, že se jedná právě o sportovní Toyotu.

Kromě upravené karoserie, která se rozšířila o 75 mm, jsou také jiná přední světla a nárazník, vzadu potom světla s diodami a rozměrné přítlačné křídlo. Nová jsou také kola o rozměru 18 palců. Hlavním aspektem upravené toyoty je ale posílení pod kapotou. Plochý čtyřválcový motor zůstal při starém, takže pořád má zdvihový objem 2,0 l, ale dostal přeplňování kompresorem, což vyhouplo výkon na dosah 330 koní a točivý moment na 431 Nm. Šestistupňový manuál, pohon zadních kol a samosvorný diferenciál samozřejmě zůstávají.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Jelikož se v automobilových kruzích tak trochu ozývají pochybnosti, že přeplňování turbodmychadlem by pro Toyotu GT86 nebylo to pravé, kompresor se zdá být schůdným řešením. Další informace o ceně nebo dostupnosti samotného kompresorového kitu zatím nejsou k dispozici.