Titulní obrázek


Toyota GT86 bez střechy

Zajímavý koncept představil americký Scion, který místo aby čekal na otevřenou verzi kupé Toyoty GT 86. Střechu sice jen uřízl, ale i tak vypadá koncept dobře.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Je známá věc, že Toyota chystá i otevřenou verzi lehké zadokolky GT86. Americké zastoupení Scion trochu předběhlo oficiální verzi roadsteru, protože v jejich rukou vznikl tenhle závodní speciál. Určitě vám neuniklo, že autu chybí horní rám čelního okna a boční okna dostala slušný sestřih. Za sedadly se objevily ochranné oblouky a ohromné křídlo. Vrtané kotouče Wilwood a osmnáctipalcová kola se slicky už jsou jen pomyslnou třešničkou.

Motor zůstal beze změn, odevzdává tedy stále slušných 200 koní, které putují skrze šestistupňový manuál na zadní kola. Koncept vznikl jen v jednom exempláři k závodnímu týdnu v americkém Long Beach. Určitě se ale shodneme, že by se nikdo nezlobil, kdyby sériový roadster vypadal podobně.