Titulní obrázek


Toyota Auris Touring Sports

Automobilka Toyota obohatí svůj stánek na autosalonu v Ženevě o novinku Touring Sports. Název Combi šel hned stranou, protože by si pod ním nikdo nepředstavil sportovní vzhled vozu.

Ačkoli Toyotě diesely moc nevoní, požadavky trhu mluví jasně a rovněž nový model Toyota Auris Touring Sports. Tento kombík nabízí dva diesely - motor 1.4 D4D a větší jednotku 2.0 D4D. Kdo však zastává variantu šetřící ovzduší, určitě přivítá možnost hybridního pohonu.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Podle Toyoty je Auris Touring Sports, první kombík v segmentu C, který má hybridní pohon. Obstarává ho stejné zařízení jako v Priusu, tedy osmnáctistovka a elektromotory o celkovém výkonu až 136 koní. Hybrid umí stovku za 10,9 sekundy a rozjede se na 180 km/h. Další motorizace spalují benzín a je to buď malý čtyřválec 1.33 Dual VVT-i nebo motor 1.6 Valvematic.

Rozvor zůstal stejný, má délku 2600 mm, ale kombík je o 285 mm delší než hatchback. V kufru je 530 litrů volného místa a po sklopení sedaček, čímž vznikne rovná plocha, je tu k dispozici až 1658 litrů. Zajímavostí je také o 10 cm nižší nákladová hrana než v případě hatchbacku.

Ceny automobilka prozradí až po autosalonu v Ženevě, kde se tenhle kombík představí veřejnosti. O benzínové třináctistovce se v médiích šíří předběžná čísla 350 000 korun a o dieselu 1,4 l na 410 000 korun.