Titulní obrázek


Přeplňovaná Toyota GT86 v Goodwoodu

V Goodwoodu se bude konat festival rychlosti, na němž bude k vidění mnoho zajímavých motorových záležitostí. Jednou z nich bude přeplňovaná verze kupé Toyota GT86. A to určitě stojí za pozornost.

Dohady o přeplňované Toyotě GT86 se ve virtuálním prostor šíří jako lavina, a to neustále. Dost možná se jim ale blíží konec, neboť na festivalu rychlosti v Goodwoodu bude předveden koncept od Gazoo Racing - zavodního týmu, který se může pyšnit blízkou spoluprácí s Toyotou.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Gazoo Racing v Goodwoodu představí svůj vlastní počin, který je založen na modelu GT86 a dokonce má značky a smí na silnici. Pod kapotou ale najdete dvojité přeplňování - turbo a kompresor. Už se to osvědčilo během čtyřiadvacetihodinovky na Nürburgringu, tak proč by to nemohlo fungovat v provozu?

Plochý čtyřválcový dvoulitr má v sériovém autě výkon 200 koní a točivý moment 205 Nm. Tady nabízí až 315 koní výkonu a 420 Nm točivého momentu, což jsou velmi divoká čísla na tak malé auto s pohonem zadních kol. Zatím to nevypadá, že by se tohle dostalo do sériové výroby jako samostatný model, ale není vyloučeno, že pro zájemce Toyota nechá některá auta upravit.