Titulní obrázek


Nový Lexus ES

Na evropském trhu prozatím postrádáme novou generaci modelu Lexus ES. V nabídce je s konvenční pohonné ústrojím, ale i hybridní systém.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Model ES se ve Spojených státech dokázal prosadit, i když je tu velice populární Toyota Camry. Není to totiž nic jiného než právě překapotovaná Toyota Camry, která také nedávno postoupila do nové generace. Hlavně z pohledu techniky jsou vozy v zásadě stejné.

Lexus představil model ES zatím se dvěma druhy pohonu. Obyčejný neekologický benzínový ES 350 je zřejmě pro lidi, kteří pohrdají ekologií a nemyslí na budoucnost svých dětí. Ovšem se šestiválcem 3,5 litru a šestistupňovým automatem se nemusí bát, že by v provozu překáželi. Lexus ale samozřejmě představuje i hybridní model ES 300h, který používá k pohonu čtyřválec 2,5 litru napojený na elektromotor.

Přesná čísla výkonů zveřejněna nebyla, ale jak je u Lexusu a Toyoty zvykem, lze nastavit tři režimy jizdy od maximální úspory paliva po "sportovní" režim. Lexus ES 300h umí také jezdit jen na elektřinu, i když na ni ujede jen pár kilometrů. Těžko říct, jestli Lexus bude vozit model ES i do Evropy, ale zatím se to nezdá moc pravděpodobné.