Titulní obrázek


Nová Toyota Auris

Nová generace hatchbacku Auris je na světě. Toyota nový model konečně odhalila. Vůz je větší a nižší. Vybrat si budeme moci z nabídky, kde nechybí hybrid. Dlouho očekávanou premiéru bude mít zanedlouho na autosalonu v Paříži.

Auto navíc změnilo i své rozměry. Na délku narostlo o 30 mm, snížila se i výška o 55 milimetrů. Podle výrobce by tak měl být Auris vůbec nejnižším vozem ve svém segmentu. A uvnitř zase nabídne více místa pro cestující i zavazadla. Což je velmi dobrá zpráva. Toyota se nechala na tvaru vozu velmi záležet. Chce se totiž chlubit i dobrou aerodynamikou. Koeficient odporu vzduchu o nové Toyoty Auris má hodnotu CX rovnou 0,28.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Interiér auta se oproti minulé verzi změnil k nepoznání. Výrobci se u palubní desky nechali inspirovat z menšího modelu Yaris, který měl premiéru loni. Vyzvednutý středový panel ale zůstal. Je očividné, že autosalon v Paříži bude našlapaný novinkami z celého světa.