Titulní obrázek


Lexus provádí změny na limuzíně LS

Mezi odvážné vozy, které vyjely se střiženou maskou chladiče, prémiové značky Lexus se nyní připojí i manažerský sedan z řady LS. Zatím byla postkytnuta první fotografie.

Značka Lexus, která patří japonské automobilce Toyota, brzy pošle na silnice další inovovaný model. Půjde o její největší sedan z řady LS, který je určen hlavně pro top manažery. Je tak konkurentem Mercedesu-Benz třídy S, Audi A8 nebo BMW řady 7.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Nejde přitom o první změnu. Lexus už své modelové portfolio obměňuje delší dobu. Do showroomů tak mohlo dorazit nové SUV z řady RX a brzy se setkáme i se sedanem vyšší střední třídy z řady GS. Všechny vozy přitom budou mít jedno společné – výraznou změnu designu přídě. Ostře seříznutá maska chladiče s velkým logem Lexusu a rozměrnou mřížkou má vzbuzovat dojem dravosti. V případě sedanu LS se tak dočkáme posunu od nenápadné luxusní limuzíny k výstřednímu povozu pro bohaté individualisty.

Lexus zatím zveřejnil jedinou fotografii vozu. Detaily a další snímky by měl odhalit co nejdříve. Zatím je jen známý seznam motorizací, který čítá verze LS 460, LS 600h L a LS 460 F Sport. Jde tedy jako vždy o benzinové jednotky. S přítomností varianty LS 600h L Lexus opět dostojí své hybridní pověsti, takže ani největší model nepřijde o tuto ekologickou verzi. Vůz pohání pětilitrový V8 spojený s elektromotorem. Je schopný jet 2 km pouze na elektrický pohon. Detaily nové varinaty budou také známé až zítra.