Titulní obrázek


Koncept Toyota GT86

Na ženevském autosalonu představila automobilka Toyota koncept - GT86. Pod podmínkou pozitivní kritiky se začne vyrábět. A na co se můžeme těšit?

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Že zrovna Toyota přijde se sporťákem ve stylu GT86, to by asi nikdo tak před pěti lety netvrdil. A vidíte. Značka, která nám dala Prius, znovu objevila sportovní auto, po kterém šílí celý svět. Teď je tu dokonce koncept otevřeného modelu GT86 a i když to není nic pro puristy, sériovou výrobu si zaslouží.

Kupé Toyota GT86 asi moc představovat nemusíme, každý snad něco ví. Ale pro jistotu. Vpředu leží plochý čtyřválec 2,0 l o výkonu 200 koní (pěkně atmosférický) a pohání zadní kola. V tomto ohledu se na otevřeném konceptu FT-86 nic nemění, jen má látkovou stahovací střechu.

I přes nutné výztuhy karoserie tohoto čtyřmístného kabrioletu váží koncept pouze 1257 kg a má celkem slušné rozložení hmotnosti 53:47. Poměr 160 koní na tunu tak slibuje velmi pěkné zážitky i se střechou dole. Asi jediné negativum představuje zvuk motoru, což by mohl vyřešit nějaký aftermarket kit s otevřeným sáním a výfukem. Například.

Mazda MX-5 bude mít těžkého soupeře.